Ansatte

Vibeke Vinther

Forstander
vibeke@settlementet.dk
Tlf: 50 56 65 29

Berit Hansen

Leder af regnskab og administration
berit@settlementet.dk
Tlf: 33 27 96 06

RIKKE BAKER

Leder af Beskæftigelsen
rikkebaker@settlementet.dk
Tlf: 33 27 96 11

EVA TETZLAFF

Leder af Rådgivningen og Gang i Gaden
Eva.tetzlaff@settlementet.dk
Tlf: 50 59 90 51

JULIE TAKLA HELSTED

Udviklingschef
julie.takla@settlementet.dk
Tlf.: 41 12 69 27

Safina Akhter Ashraf

Bogholder for Dybbølsgade
safina@settlementet.dk

Karin Nissen

Bogholder for Saxogade
karin@settlementet.dk
Tlf: 33 27 96 05

Anne Marie Michael

Jurist i Rådgivningen
annemarie.michael@settlementet.dk 
Tlf.: 50 59 81 85

Tine Vind Frederiksen

Socialrådgiver i Rådgivningen 
tine.vindfrederiksen@settlementet.dk
Tlf: 50 59 90 52

Sofie Henkov

Socialrådgiver i Rådgivningen 
sofie.henkov@settlementet.dk
Tlf: 50 53 36 13

Lone Skaarup

Virksomhedskoordinator
lone.skaarup@settlementet.dk
Tlf: 2510 4915

Bano Nusrat

Underviser, vejleder og tosprogsmentor 
bano@settlementet.dk
Tlf: 33 27 96 09 / 60 85 07 24

Nicoline Sarikurt

Underviser, vejleder og tosprogsmentor
nicoline@settlementet.dk
Tlf: 60 82 41 70

Maha Aziz

Underviser, vejleder og tosprogsmentor
maha.aziz@settlementet.dk
Tlf: 33 27 96 10

Mette Markvardsen

Mentor (på barsel)
mettemarkvardsen@settlementet.dk
Tlf: 25 51 50 60

Kontakt

Settlementet
Dybbølsgade 41
1721 København V
CVR-nr. 18 21 08 51

settlementet@settlementet.dk
sikkerpost@settlementet.dk

 

Bank og kontonummer

Arbejdernes Landsbank
Kontonummer: 5331- 0240301