Ansatte

MARGRETHE WIVEL

Forstander
margrethe@settlementet.dk
Tlf: 50 56 65 29

RIKKE BAKER

Leder af Huset i Dybbølsgade
rikkebaker@settlementet.dk
Tlf: 33 27 96 11

JULIE TAKLA HELSTED

Leder af Saxogade – Settlementets sociale handelsgade
julie.takla@settlementet.dk
Tlf: 41 12 69 27

Berit Hansen

Leder af regnskab og administration
berit@settlementet.dk
Tlf: 33 27 96 06

Katrine Willumsen

Programkoordinator
katrinewillumsen@settlementet.dk
Tlf. 28 53 28 47

Karin Nissen

Bogholder for Saxogade
karin@settlementet.dk
Tlf: 33 27 96 05

Safina Akhter Ashraf

Bogholder for Dybbølsgade
safina@settlementet.dk
Tlf: xx xx xx xx

EVA TETZLAFF

Leder af Rådgivningen
Eva.tetzlaff@settlementet.dk
Tlf: 50 59 90 51

Caroline Hviid

Socialrådgiver i Rådgivningen
caroline.hviid@settlementet.dk 
Tlf: 50 59 90 52

Bodil Thiim Hansen

Jurist i Gældsrådgivningen
bodil.thiimhansen@settlementet.dk
Tlf: 50 53 36 13

Mette Skov Sigersmark

Jurist i Retshjælpen
mette.skovsigersmark@settlementet.dk
Tlf: 50 59 81 85

Sofie Henkov

Studentermedhjælper i Rådgivningen 
sofie.henkov@settlementet.dk
Tlf: xx xx xx xx

Lone Binder

Leder af Beskæftigelsen 
lone@settlementet.dk
Tlf: 50 59 60 65

Lone Skaarup

Virksomhedskoordinator
lone.skaarup@settlementet.dk
Tlf: 2510 4915

Lene Bergstrøm

Virksomhedskonsulent
lene@settlementet.dk 
Tlf: 25 10 49 16

Bano Nusrat

Underviser, vejleder og tosprogsmentor 
bano@settlementet.dk
Tlf: 33 27 96 09 / 60 85 07 24

Nicoline Sarikurt

Underviser, vejleder og tosprogsmentor
nicoline@settlementet.dk
Tlf: 60 82 41 70

Maha Aziz

Underviser, vejleder og tosprogsmentor
maha.aziz@settlementet.dk
Tlf: 33 27 96 10

Mette Markvardsen

Mentor 
mettemarkvardsen@settlementet.dk
Tlf: 25 51 50 60

Karin Lerche

Mentor 
karinlerche@settlementet.dk
Tlf: 20 82 06 11

Karen Wolf Rasmussen

Mentor
karen@settlementet.dk
Tlf: 25 10 49 14

Birgitte Rørdam

Mentor
birgitte.roerdam@settlementet.dk
Tlf: 50 59 91 94

Monica Loan Kim Nguyen

Mentor
monica@settlementet.dk
Tlf: 50 53 76 45

Katja Vang Munksbøl

Mentor
katja@settlementet.dk
Tlf: 50 50 23 38

Else Malmgren

Mentor
else@settlementet.dk
Tlf: 50 53 42 78

Kontakt

Settlementet
Dybbølsgade 41
1721 København V
CVR-nr. 18 21 08 51
settlementet@settlementet.dk
sikkerpost@settlementet.dk
Rådgivning: eva.tetzlaff@settlementet.dk