Ansatte

Vibeke Vinther

Forstander
vibeke@settlementet.dk
Tlf: 50 56 65 29

RIKKE BAKER

Leder af Huset i Dybbølsgade
rikkebaker@settlementet.dk
Tlf: 33 27 96 11

JULIE TAKLA HELSTED – på barsel

Leder af Saxogade – Settlementets sociale handelsgade
julie.takla@settlementet.dk
Tlf: 41 12 69 27

Berit Hansen

Leder af regnskab og administration
berit@settlementet.dk
Tlf: 33 27 96 06

Katrine Willumsen

Programkoordinator
katrinewillumsen@settlementet.dk
Tlf. 28 53 28 47

Karin Nissen

Bogholder for Saxogade
karin@settlementet.dk
Tlf: 33 27 96 05

Safina Akhter Ashraf

Bogholder for Dybbølsgade
safina@settlementet.dk
Tlf: xx xx xx xx

EVA TETZLAFF

Leder af Rådgivningen
Eva.tetzlaff@settlementet.dk
Tlf: 50 59 90 51

Caroline Hviid

Socialrådgiver i Rådgivningen
caroline.hviid@settlementet.dk 
Tlf: 50 59 90 52

Anne Louise Hennings

Jurist i Rådgivningen 
annelouise.hennings@settlementet.dk
Tlf: 50 59 81 85

Sofie Henkov

Socialrådgiver i Rådgivningen 
sofie.henkov@settlementet.dk
Tlf: 50 53 36 13

Lone Binder

Leder af Beskæftigelsen 
lone@settlementet.dk
Tlf: 50 59 60 65

Lone Skaarup

Virksomhedskoordinator
lone.skaarup@settlementet.dk
Tlf: 2510 4915

Lene Bergstrøm

Virksomhedskonsulent
lene@settlementet.dk 
Tlf: 25 10 49 16

Bano Nusrat

Underviser, vejleder og tosprogsmentor 
bano@settlementet.dk
Tlf: 33 27 96 09 / 60 85 07 24

Kontakt

Settlementet
Dybbølsgade 41
1721 København V
CVR-nr. 18 21 08 51
settlementet@settlementet.dk
sikkerpost@settlementet.dk
Rådgivning: eva.tetzlaff@settlementet.dk